Czym kierować się przy wyborze producenta modułów fotowoltaicznych – ranking Tier 1.

By admin

gru 16, 2022 | Bez kategorii | 0 komentarzy

"
Buy Electro PV

Zakup paneli słonecznych to nie lada wyzwanie w obliczu ilości modułów dostępnych obecnie na rynku. Klienci Buy Electro PV pytają często jakie kryteria uwzględnić aby wybrać odpowiednie moduły fotowoltaiczne dla swojej instalacji. Kryteriów jest wiele – producent, rodzaj, moc, technologia i wiele innych.

Doradcy Buy Electro PV są najlepszym, wiarygodnym źródłem aktualnych informacji i wiedzy o panelach fotowoltaicznych. Dobieramy moduły fotowoltaiczne indywidualnie, wg ściśle określonych przez klienta oczekiwań oraz naszej specjalistycznej wiedzy i specyfiki danej inwestycji.

Są pewne ogólne przesłanki na które należy zwrócić szczególną uwagę. Jednym z takich kryteriów jest to czy producent paneli spełnia warunki i utrzymuje się w światowym rankingu znanym pod nazwą Bloomberg Tier 1.

Każdego roku Solar Review publikuje najnowszą listę paneli słonecznych Tier-1. Ranking Tier 1 ma na celu ułatwienie edukacji użytkowników końcowych. Przekonanie ich, że Tier-1 oznacza stabilnego partnera do współpracy.

Chociaż klasyfikacja stworzona przez Bloomberg nie jest jedyna, to zdecydowanie jest najpopularniejsza i najczęściej cytowana. Wybór sprzętu producenta z TIER 1 daje inwestorowi pewność, że postawił na markę o pewnej pozycji finansowej, która przykłada dużą wagę do projektowania najlepszych rozwiązań rynkowych. Obecność w TIER1 jest bardzo ważną przesłanką dla inwestorów.

Warto podkreślić, że zapoznanie się z kartami katalogowymi i specyfikacją poszczególnych produktów i ich gwarancjami może dać inwestorowi komplet informacji na temat komponentów jego instalacji fotowoltaicznej.

Kryteria przyjęcia do rankingu Tier 1:

Producent musi wykazać realizację minimum 6 różnych projektów w ciągu dwóch ostatnich lat o łącznej mocy 1.5 MW lub więcej
Producent musi sprzedawać produkty pod swoją marką i posiadać własny zakład produkcyjny
Producent musi wykazywać płynność finansową – nie może być w trakcie ogłoszenia o bankructwie, niewypłacalności czy zadłużeniu
6 różnych banków musi potwierdzić wypłacalność finansową danego producenta.

Dlaczego to jest takie istotne przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

Przede wszystkim pamiętajmy, że inwestycja we własną elektrownię słoneczną wiąże się tak naprawdę ze współpracą z producentem i instalatorem przez co najmniej 25 lub 30 lat.

Wynika to z gwarancji na moduły fotowoltaiczne. Gwarancje dzielą się na gwarancje produktowe – przeważnie 10, 12 lub 15 lat. Oraz na gwarancje na uzysk liniowy – przeważnie 25 lub 30 lat.

Dlatego tak ważne jest wybrać instalatora i producenta, którego zaplecze finansowe i stabilna pozycja na rynku zagwarantuje bezpieczeństwo oraz możliwość egzekwowania tych gwarancji w przyszłości.

Większość instalatorów nie jest w stanie zagwarantować nawet wyegzekwowania gwarancji produktowej od swojego dostawcy.

Wybór dostawcy sprawdzonego, który zakupuje moduły bezpośrednio u producentów i instaluje je nie naruszając zasad gwarancji jest kluczowy dla powodzenia inwestycji oraz bezpieczeństwa i komfortu jej użytkowania przez kolejne dziesięciolecia.

Dlatego moduły fotowoltaiczne jakie wybraliśmy do naszych realizacji pochodzą tylko i wyłącznie z pierwszej 15 światowego rankingu Bloomberg Tier1. Dodatkowo są to najlepsze moduły z portfolia naszych dostawców.

Czy Bloomberg Tier 1 może być przydatny w doborze paneli dla naszego domu? Oczywiście – banki oraz inwestorzy nie mają w zwyczaju tracić pieniędzy więc uwzględnienie firmy w rankingu Bloomberga potwierdza, iż możemy się spodziewać sprawdzonych i rzetelnie wyprodukowanych produktów, charakteryzujących się korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Jeśli jesteś zainteresowany zainwestowaniem we własną elektrownię słoneczną, otrzymaniem dotacji i korzystnym finansowaniem – zapraszamy do kontaktu z doradcą +48 730 92 92 92

Podobne posty

Systemy słoneczne o mocy 5 kW

Systemy słoneczne o mocy 5 kW

Systemy fotowoltaiczne o mocy 5 kilowatów (5 kW) stały się jednymi z najpopularniejszych rozmiarów w Polsce dzięki połączeniu wysokiej wydajności energetycznej i świetnej relacji jakości do ceny, którą zapewniają.Ile paneli i ile miejsca na dachu jest potrzebne dla...

FOTOWOLTAIKA – CZY TO SIĘ TERAZ OPŁACA?

FOTOWOLTAIKA – CZY TO SIĘ TERAZ OPŁACA?

  Lato w pełni, a to oznacza większy potencjał słońca do zasilania własnych paneli słonecznych i produkowania własnej energii! Czekaj… jeszcze nie przeszedłeś na energię słoneczną? W takim razie nadszedł najlepszy moment – wszystko, co musisz zrobić, to w końcu...