Buy Electro PV
Falowniki - Buy Electro PV

Buy Electro PV

Falowniki (inverter słoneczny)

Oferujemy Państwu szeroką gamę Przemienników Częstotliwości (falowników) różnych producentów, które dopasujesz do wielkości projektowanej przez Ciebie instalacji.

Co robi falownik solarny?

Falownik fotowoltaiczny jest najbardziej wyrafinowaną częścią każdego systemu fotowoltaicznego podłączonego do sieci i niestety jest to również część, która najprawdopodobniej ma problemy. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że falowniki są zwykle umieszczane na zewnątrz w trudnych warunkach pogodowych, w tym w deszczu, wilgoci i ekstremalnych temperaturach, a jednocześnie generują tysiące watów mocy przez maksymalnie 10 godzin dziennie. Dlatego ważne jest, aby używać wysokiej jakości falownika i montować go w osłoniętym miejscu, jeśli to możliwe.

W ostatnim czasie rozszerzyliśmy swoją działalność na rynek europejski, aby dostarczać rozwiązania instalatorom systemów fotowoltaicznych w całej Europie.

Jakiego rozmiaru falownika potrzebuję?

Jaki rozmiar falownika potrzebujesz, zależy od rozmiaru tablicy paneli słonecznych.

  • Wielkość falownika jest podawana w kilowatach (kW) i jest to maksymalna ilość energii słonecznej, jaką może obsłużyć falownik.
    Jak obliczyć rozmiar falownika
  • Maksymalna moc wyjściowa falownika musi wynosić co najmniej 75% mocy panelu słonecznego.
    Lub, wyrażając się w inny sposób, pojemność macierzy może wynosić do 133% pojemności falownika.

Gdzie zainstalować falownik fotowoltaiczny?

  • Inwertery stringowe, hybrydowe i bateryjne należy montować na zacienionej ścianie, najczęściej w pobliżu rozdzielnicy głównej. Falowniki są przeznaczone do instalacji na zewnątrz i są zwykle odporne na warunki atmosferyczne, ale nie lubią nadmiernego ciepła; może pogorszyć ich wydajność i żywotność.
  • Jeśli falownika nie można zainstalować w zacienionym miejscu, instalator powinien zasugerować zamontowanie nad nim markizy. Dostępne są markizy specjalistyczne. W niektórych przypadkach może być również potrzebna obudowa odporna na warunki atmosferyczne.
  • Weź również pod uwagę bezpieczeństwo. Falowniki łańcuchowe mogą być kuszącym celem dla sprytnego złodzieja, jeśli znajdują się w łatwo dostępnym miejscu. Kradzież jest rzadka, ale nie jest nieznana. Najlepsza jest instalacja za ogrodzeniem lub zamkniętym ogrodzonym terenem. Niektóre modele mają wbudowane zabezpieczenia przed kradzieżą.

Pytania? Skontaktuj się z naszym zespołem przyjaznych ekspertów, aby uzyskać bezpłatną, niezobowiązującą poradę dotyczącą najlepszych falowników do paneli fotowoltaicznych dostosowanych do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe