Buy Electro PV
Okablowanie - Buy Electro PV

Buy Electro PV

Okablowanie do paneli słonecznych

Prowadzimy sprzedaż hurtową okablowania do modułów fotowoltaicznych (pot. paneli słonecznych, paneli i ogniw solarnych) od renomowanych producentów.

Okablowanie słoneczne wymaga specjalnych przewodów i kabli odpornych na warunki atmosferyczne, ciepło i promieniowanie UV. Różne rodzaje przewodów/kabli są stosowane w różnych miejscach w tablicy PV, aby ułatwić ogólną wydajność systemu.

W ostatnim czasie rozszerzyliśmy swoją działalność na rynek europejski, aby dostarczać rozwiązania instalatorom systemów fotowoltaicznych w całej Europie.

okablowanie PV

Podstawy okablowania słonecznego

Okablowanie słoneczne odnosi się do połączenia wszystkich paneli słonecznych za pomocą przewodów w celu utworzenia obwodu elektrycznego. Przewód biegnie do falownika, w którym prąd stały jest przekształcany w użyteczną moc prądu przemiennego.

Przewody i kable słoneczne

Chociaż słowa kable i przewody są często używane zamiennie, są one zupełnie różne. Drut do paneli składa się z pojedynczego przewodnika, podczas gdy kabel do paneli jest zasadniczo wiązką drutów słonecznych zapakowanych razem wewnątrz izolatora.

Przewody do paneli:

Przewód słoneczny służy do podłączenia paneli, kontrolera ładowania, falownika i akumulatorów. Przewody solarne są wykonane z aluminium lub miedzi i mogą być pojedynczym, litym drutem metalowym lub drutami linkowymi, które składają się z wielu drutów skręconych razem.

Chociaż druty lite są tańsze i mogą przenosić większy prąd ze względu na swoją średnicę, są one również oferowane tylko w mniejszych przekrojach.

Z drugiej strony druty splatane są bardziej elastyczne, co ułatwia ich prowadzenie i są odporne na wibracje. Potrzebują jednak większego miernika, aby przenosić taki sam prąd, jak lity drut.

Kable słoneczne:

Kable są używane do większych obciążeń. Kable składają się z drutów o mniejszych średnicach owiniętych w płaszcz. W projekcie dotyczącym energii słonecznej stosowane są trzy rodzaje kabli:

Kable modułów/Kable ciągów:  Używane w panelach do łączenia różnych modułów fotowoltaicznych. Każdy panel jest dostarczany z własnymi kablami strunowymi.

Kable panelowe DC:  Kabel DC służy do łączenia węzłów dodatnich i ujemnych z panelu do falownika. Ponieważ kable te są używane na zewnątrz, kable ujemne i dodatnie są układane oddzielnie, aby zapewnić zwarcie doziemne.

Przewody przyłączeniowe prądu przemiennego: Przewody te łączą falownik lub licznik energii słonecznej z siecią. Liczba kabli jest tutaj określona przez liczbę faz, które wchodzą do domu.

Pytania? Skontaktuj się z naszym zespołem przyjaznych ekspertów, aby uzyskać bezpłatną, niezobowiązującą poradę dotyczącą najlepszego okablowania paneli fotowoltaicznych dostosowanych do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe